BAZA WIEDZY

Zapoznaj się z tym co możemy dla Ciebie zrobić

Dowiedz się więcej z naszego bloga

WYSZUKAJ INTERESUJĄCY CIĘ ARTYKUŁ
Stary zardzewiały samochód na trawie
Dokumentacja i formalności związane z złomowaniem aut
Twój samochód nie jest już sprawny, a potencjalna naprawa przewyższa jego wartość? W takim przypadku warto zastanowić się nad rozwiązaniem, jakim jest złomowanie pojazdu. Działanie to wymaga jednak dopełnienia szeregu formalności oraz przygotowania odpowiedniej dokumentacji. W niniejszym artykule omówimy kluczowe aspekty związane z przekazaniem samochodu do autokasacji. Zapraszamy do lektury!
CZYTAJ WIĘCEJ
Zezłomowane pojazdy ułożone jeden na drugim
Proces autokasacji krok po kroku
Złomowanie jest nieodzownym elementem życia każdego samochodu, którego funkcjonowanie dobiegło końca. Jest to działanie regulowane prawnie, mające na celu nie tylko pozbycie się niesprawnego auta, ale również ochronę środowiska. W tym artykule szczegółowo opisujemy, jak przebiega proces autokasacji, kto może z niego skorzystać oraz jakie kroki należy podjąć przed oddaniem pojazdu do złomowania.
CZYTAJ WIĘCEJ
Gdzie kupić opony
Ogumienie stanowi kluczowy element wszelkich pojazdów. W dużej mierze odpowiada ono za bezpieczeństwo, komfort i wydajność naszej jazdy. Niezależnie od tego, czy jeździsz sportowym samochodem, SUV-em czy małym hatchbackiem, odgrywa ono istotną rolę. Jednak co zrobić, gdy opony nie spełniają już swojej roli? Czas na ich wymianę! W tym artykule dowiesz się, gdzie można znaleźć opony używane, jak zadbać o ich montaż, jaka jest ich cena oraz jakie kwestie warto wziąć pod uwagę przy ich zakupie.
CZYTAJ WIĘCEJ
Część samochodowa
Gdzie kupić używane części samochodowe
W dzisiejszych czasach utrzymanie samochodu może być dość kosztowne, zwłaszcza jeśli musisz wymieniać drogie komponenty. Na szczęście istnieje opcja, która pozwoli ci zaoszczędzić sporo pieniędzy - części używane samochodowe. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się, gdzie najlepiej kupować auto części samochodowe, aby zadbać zarówno o swoją kieszeń, jak i bezpieczeństwo na drodze.
CZYTAJ WIĘCEJ
Elementy mechaniczne samochodu
Do jakich samochodów są najtańsze części
Kupno samochodu to zazwyczaj spory wydatek i ogromne wyzwanie finansowe, ale to jeszcze nie koniec kosztów związanych z posiadaniem pojazdu. Właściciele muszą również myśleć o wydatkach związanych z konserwacją i naprawą. Auta wymagają regularnej opieki, co wiąże się z zakupem różnych elementów zamiennych. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie samochody są równie kosztowne w utrzymaniu. Sprawdź razem z nami, do jakich samochodów kupimy najtańsze części!
CZYTAJ WIĘCEJ
Zezłomowane pojazdy ułożone jeden na drugim
JAK WYGLĄDA ZŁOMOWANIE POJAZDU
Proces złomowania samochodu jest złożony i zwykle składa się z kilku etapów. Poniżej przedstawiamy ogólne kroki, które są zazwyczaj wykonywane podczas złomowania samochodu:
CZYTAJ WIĘCEJ
Człowiek trzymający w dłoni narzędzie naprawia samochód
JAK DBAĆ O SILNIK SAMOCHODU?
Odpowiednie dbanie o silnik samochodu jest kluczowe dla utrzymania samochodu w dobrej kondycji i przedłużenia jego żywotności. Poniżej przedstawiamy kilka praktycznych wskazówek, jak dbać o silnik samochodu:
CZYTAJ WIĘCEJ
Mężczyzna próbujący zamontować koło samochodowe
JAK WYMIENIĆ OPONY?
Wymiana opon to proces, który warto przeprowadzić co najmniej raz w roku, aby zapewnić bezpieczeństwo na drodze. Poniżej przedstawiamy kroki, jakie należy podjąć, aby dokonać wymiany opon:
CZYTAJ WIĘCEJ